Facebook schronisko
BIP
Po co kupować lepiej adoptować.
O nas

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Sp. z o.o. jest firmą jak sama nazwa wskazuje zajmującą się przede wszystkim gospodarką odpadami. Funkcjonujemy na rynku od 2000 r. Zajmujemy się kompleksowym przetwarzaniem odpadów komunalnych i innych niż niebezpieczne i kompostowaniem odpadów zielonych. Od 2012 r. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Sp. z o.o. funkcjonuje jako, Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Nasz Zakład jest bardzo ważnym elementem systemu gospodarki odpadami w Województwie Świętokrzyskim.

 

Pomysłodawcą budowy schroniska dla zwierząt w Janiku był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, to on zwrócił uwagę Spółki na problem bezdomności zwierząt na terenie gminy Ostrowiec Św. Wiedząc, że dobrze realizujemy powierzone nam zadania z zakresu gospodarki komunalnej, uznał, że Spółka podoła także temu trudnemu zadaniu - jakim jest budowa i utrzymanie schroniska dla zwierząt. Potrzeby społeczne związane z tym problemem były duże stąd od razu ZUO rozpoczął prace nad realizacją inwestycji. Ostatecznie wybudowano obiekt, który w sumie składa się ze 134 boksów i 2 pawilonów dla psów, 4 pawilonów i 5 boksów dla kotów, magazynu oraz wszelkiej wymaganej przepisami prawa infrastruktury technicznej. Nasze Schronisko i pracujący w nim opiekunowie, zabezpieczą wszelkie potrzeby egzystencjalne zwierząt, które do nas trafią. Zwierzęta są i będą humanitarnie traktowane, karmione wysokiej jakości karmą i objęte stałą opieką weterynaryjną.

 

Wiemy, że nawet najlepsza opieka w schronisku nie zastąpi zwierzętom nowego kochającego pana. Wierzymy, że nasze schronisko będzie jak najkrótszym przystankiem w ich i życiu i że dzięki adopcjom, jakie będziemy prowadzić uda nam się znaleźć dla nich wszystkich nowe domy.

 

Zapraszamy do działu ADOPCJE.

Polityka Prywatności - Klauzula informacyjna
Kontakt

Janik ul. Borowska 1, 27-415 Kunów

E-mail: biuro@schronisko.ostrowiec.pl
Telefon: 41 260 55 55, 41 260 02 66
Skype: schroniskoostrowiec
Facebook: schroniskoostrowiec